«آشپزخانه قلب خانه است» بدون شک این یکی از کلیشه‌ای‌ترین جملاتی می‌باشد که می‌توان درباره جایگاه ویژه آشپزخانه به کار برد. در محیط یک آشپزخانه، بیشترین فضا به کابینت‌ها اختصاص دارد بنابراین اولین قدم برای داشتن یک دکوراسیون مدرن، انتخاب کابینت مدرن است. اهمیت این موضوع سبب شد تا ما در این مطلب از شیپ به طراحی کابینت مدرن بپردازیم.

طراحی کابینت مدرن

گسترش شهرنشینی و هیاهوی زندگی شهری در دنیای امروز سبب ایجاد سبک مدرن در دکوراسیون شده است. دوری از تجملات و استفاده از دکوراسیونی ساده و راحت، بنیان‌های اصلی دکوراسیون مدرن است. استفاده از کابینت‌های بدون قاب، به کاربردن کفپوش لمینیت، سرامیک‌های رنگی و به طور کلی استفاده از رنگ‌های روشن، ساده‌ترین روش‌ها‌، برای ایجاد یک آشپزخانه مدرن می‌باشد. گذشته از این موارد، مهم‌ترین رکن، در دکوراسیون آشپزخانه مدرن، طراحی کابینت مدرن است.

قیمت کابینت

در عرف بازار، اغلب کابینت‌ساز‌ها در پاسخ به این پرسش که قیمت کابینت‌ چند است؟ قیمت‌ها را با معیار متر (طول) نه متر مربع عنوان می‌کنند که در این روش، محاسبه دقیق قیمت تمام شده ممکن نخواهد بود و تنها حدود قیمت برای شما مشخص می‌شود. موارد زیادی در محاسبه قیمت‌ کابینت، موثر است که مهم‌ترین آن‌ها طرح کابینت، جنس متریال اصلی، نحوه آب‌بندی، یراق آلات و به طور کلی جزئیات اجرا می‌باشد.

با توجه به اینکه متریال اصلی ساخت کابینت‌ها از خارج از کشور تامین می‌شود بنابراین قیمت‌های ذکر شده در اینجا نیز با نوسان نرخ ارز متغیر خواهد بود.

کابینت های گلاس ایرانی: حداقل قیمت ۱۱۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۱۶۰۰۰۰۰ است.

کابینت های گلاس خارجی: حداقل قیمت ۱۴۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۱۸۰۰۰۰۰ می‌باشد.

کابینت ممبران (وکیوم): حداقل قیمت ۱۸۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۲۵۰۰۰۰۰ است.

کابینت ملامینه: حداقل قیمت ۶۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۹۰۰۰۰۰ می‌باشد.

کابینت چوبی(تمام چوب): حداقل قیمت ۳۰۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۴۷۰۰۰۰۰ است.

کابینت ام دی اف ایرانی: حداقل قیمت ۸۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۱۲۰۰۰۰۰ می‌باشد.

کابینت ام دی اف خارجی: حداقل قیمت ۹۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۱۵۰۰۰۰۰ است

کابینت روکش چوب: حداقل قیمت ۲۲۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۳۰۰۰۰۰۰ می‌باشد.

کابینت: PVC  حداقل قیمت ۱۶۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۲۰۰۰۰۰۰ است.

کابینت فلزی (استیل) : حداقل قیمت ۱۷۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۲۲۰۰۰۰۰ می‌باشد.

کابینت فلزی ( گالوانیزه): حداقل قیمت ۶۰۰۰۰۰ و حداکثر قیمت ۹۰۰۰۰۰ است.

اینکه برای اطمینان از قیمت تمام شده، با موسسات و شرکت‌های معتبر در زمینه طراحی کابینت مدرن مشورت کنید. شرکت شیپ یکی از موسساتی است که می‌توانید با اطمینان خاطر، طراحی کابینت منزل خود را به آن بسپارید.

مشاهده نمونه طراحی و اجرا کابینت توسط شرکت نوآرک