هوشمند سازی منزل مدتهاست که با هزینه های سنگین، زمان مونتاژ بالا و فرایندی دشوار همراه است که ما را وادار به کنار گذاشتن ایده هوشمند سازی پروژه ها می کند.  با این حال، این روزها دیگر این طور نیست و با 8 نکته هوشمند سازی خانه می توان اطلاعاتی به دست آورد.

امروزه، با هزینه های پایین تر و مونتاژ آسان تر، تهیه یک پروژه جدید بدون هوشمند سازی منزل امری دور از ذهن به نظر می رسد. در زیر، ما یک 8 نکته هوشمند سازی خانه را برای کمک به شما در پروژه بعدی خود جمع آوری کرده ایم.

هوشمند سازی منزل برای قانع کردن مشتری مهم است

اکثریت قریب به اتفاق افرادی که تاکنون در یک فضای خودکار سکونت داشته اند، به سختی می توانند با بازگشت به سیستم های سنتی احساس راحتی کنند.

برای متقاعد کردن مشتری جدید، تجربه استفاده از سیستم خودکار بسیار مهم است که شامل موارد زیر می شود:

گزینه های مختلف یک صفحه کنترل را آزمایش کنید، شرایط محیطی یک فضا را مدیریت کنید، شدت و رنگ نور را تغییر دهید، درجه حرارت را تنظیم کنید و یا تعامل با انواع مختلف سوئیچ و سنسورهای آن ها.

هوشمند سازی منزل برای قانع کردن مشتری مهم است

کاربر باید آنچه را که واقعا می خواهند کنترل کند را مشخص کند

هنگامی که کاربر اتوماسیون خانگی را تجربه کرد، ممکن است بخواهد بدون هیچ دلیل زیادی همه چیز را کنترل کند.

 با این تعریف، اتوماسیون خانگی به معنای هوشمندی در سطح جهان است، بنابراین باید به عنوان سیستمی عمل کند که فرآیندها را تسهیل کند، بدون اینکه باعث نارضایتی غیرضروری زندگی کاربر شود.

به عنوان مثال، اتوماسیون عملکرد یک دستگاه تستر نان یا قهوه ساز ممکن است تغییری واقعی در کیفیت زندگی کاربر ایجاد نکند.

با این حال، توانایی برنامه ریزی چراغ ها، زنگ های هشدار و یا گرمایش در ساعات مشخصی از روز، وجود خواهد داشت.

کاربر باید آنچه را که واقعا می خواهند کنترل کند را مشخص کند

استفاده از هوشمند سازی خانه اغلب برای دستورات یکپارچه می باشد بجای انجام امور تک دستوری

پس از شناسایی نیازهای کاربر، توصیه می شود راه حل های یکپارچه ای را تهیه کنید که امکان برنامه نویسی و کنترل محیط ها را فراهم کند.

به عنوان مثال، هنگام انتخاب یک محیط از پیش تعریف شده برای شب، سیستم در یک فرآیند واحد، شدت نور و خاموش شدن چراغ ها، بستن پرده ها و فعال کردن زنگ را اجرا می کند.

این مانع از مدیریت هر گزینه به طور جداگانه نمی شود، اما در نظر گرفتن آنها، از همان ابتدا، به عنوان پاسخ هایی به عنوان یک کل، ساده تر و موثرتر است.

استفاده از هوشمند سازی خانه اغلب برای دستورات یکپارچه می باشد بجای انجام امور تک دستوری

هیچ تفاوتی بین یک سیستم هوشمند با طرح های سیم کشی سنتی نیست

هنگام هوشمند سازی یک پروژه ساخته شده، معمار باید به سادگی مکان سوییچ ها و سایر دستگاه ها و کارکردهای خاص هر یک از آنها توجه کند.

با استفاده از این طرح، شرکت مسئول نصب سیستم هوشمند ساختمان وظیفه نصب برقی در سایت را بر عهده دارد، و این دستورالعمل را به متخصص می دهد تا سیم کشی مورد نیاز اتوماسیون منزل را بگنجاند.

این کابل کشی UTP (Unshielded Twisted Pair) بسیار ساده تر از نمونه سنتی است که مورد استفاده قرار می گیرد و یک خط لوله واحد را اشغال می کند.
ذکر این نکته ضروری است که قبل از شروع کار سنگین، هوشمند سازی منزل باید در برنامه ساخت و ساز گنجانده شود زیرا در مراحل پیشرفته تر روند کامل پیچیده تر می شود.

هیچ تفاوتی بین یک سیستم هوشمند با طرح های سیم کشی سنتی نیست

تنها در دو ساعت، یک متخصص برق می تواند یک سیستم را نصب نماید

لازم نیست متخصص برق که توسط معمار یا مشتری انتخاب شده باشد، برای نصب آن به کل سیستم برق ساختمان دسترسی داشته باشد. آموزش های مربوط به این فرآیند فقط در چند ساعت انجام می شود.

تنها در دو ساعت، یک متخصص برق می تواند یک سیستم را نصب نماید

برنامه ریزی صحیح سیستم هوشمند سازی منزل باعث کاهش مصرف انرژی ساختمان می شود

در مورد هتل ها، هوشمند سازی اجازه می دهد تا با توجه به استفاده مهمان از هر فضا، دیگر فضا هایی که در حال استفاده نمی باشند کاملا خاموش نگه داشت.
علاوه بر این، در ساختمان هایی که از سیستم های سه فاز استفاده می کنند، می توان حداکثر میزان مصرف ماهانه انرژی را تعیین کرد، از این که هزینه در پایان ماه بیش از حد تعیین شده نباشد.

کنترل پنل جزئیات کاملی از این مصرف را به کاربر می دهد: روزانه ، هفتگی ، ماهانه یا سالانه.

برنامه ریزی صحیح سیستم هوشمند سازی منزل باعث کاهش مصرف انرژی ساختمان می شود

هوشمند سازی می تواند کیفیت زندگی افراد سالخورده یا معلول را بهبود بخشد

از طریق پنل های کنترل متمرکز و سنسورهای حرکتی، هوشمند سازی منزل می تواند روشی را که سالمندان یا افراد دارای معلولیت در فضای روزانه خود زندگی می کنند، بسیار تسهیل و پشتیبانی کند.

از دیگر مزایای آن می توان برنامه ریزی روشنایی چراغ ها را در زمان معینی از روز، افزایش شدت آن با گذشت ساعت ها یا روشن بودن و خاموش شدن خودکار هنگام ورود فرد به اتاق های خاص انجام داد.

علاوه بر این، افراد مبتلا به پارکینسون یا سایر بیماری های حرکتی می توانند نحوه برخورد سوئیچ ها را بدون تماس با آنها حل کنند.

هوشمند سازی می تواند کیفیت زندگی افراد سالخورده یا معلول را بهبود بخشد

کنترل هشدار ها یا خطرات از راه دور با استفاده از هوشمند سازی منزل

سیستم هوشمند سازی منزل، از ورود سارق جلوگیری می کند، کاربر را مستقیماً بر روی تلفن همراه خود آگاه می کند و با جزییات نشان می دهد که در یا پنجره مورد حمله قرار گرفته است. اگر دوربین های مداربسته گنجانده شده اند، می توانید در زمان واقعی ببینید که در ساختمان چه اتفاقی می افتد.


در مورد خطرات دیگر مانند نشت گاز یا آب، سیستم به کاربر هشدار می دهد تا عبور این عناصر را ببندد، تا زمانی که یک راه حل قطعی برای مشکل یافت می شود.

AVE Chile

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *