هنگام طراحی فضاهای مسکونی، اعم از آن یک ساخت و ساز جدید باشد یا نوسازی، آشپزخانه فضایی است که یکی از مهم ترین فضا ها می باشد.

نه تنها به عملکرد بسیار مشخصی نیاز دارد بلکه به چندین مبلمان، لوازم خانگی و همچنین ملاحظات برقی و لوله کشی نیز نیاز دارد.

آشپزخانه ها اغلب به عنوان قطب تعامل اجتماعی و اجتماعات خانوادگی نیز تلقی می شود، بنابراین بسیار مهم است که این فضا بتواند آسایش استفاده کنندگان را فراهم کند.

اگرچه عملکرد آشپزخانه در طول سالها ثابت مانده است، اما مفاهیم طراحی آنها بسیار متفاوت بوده است. از یک آشپزخانه ساده، محصور شده گرفته تا فضای آشپزخانه صنعتی یا فضای کافه، چیدمان این فضاها بر اساس چگونگی ورود مردم برای مشاهده یک آشپزخانه به عنوان نوعی از فضای سرگرمی تغییر کرده است.

در زیر ، نکاتی برای طراحی آشپزخانه خانه های مسکونی موفق و کاربردی ارائه کرده ایم.

چیدمان

به عنوان یک قدم اولیه در طراحی آشپزخانه ها، تعریف صحیح از چیدمان و قرارگیری هر پیشخوان و لوازم خانگی بسیار مهم است. به عنوان یک قاعده اساسی، باید از سیستم مثلث آشپزخانه استفاده شود، جایی که سینک، اجاق گاز و یخچال در امتداد سه دیوار مختلف قرار گرفته و یک مثلث را تشکیل می دهد.

این تراز خاص از تماس مستقیم بین مناطق گرم و سرد جلوگیری می کند، در عین حال مناطق را نیز با روش های مختلفی ترتیب می دهد: آماده سازی (سینک) ، انبار (یخچال) و پخت و پز (اجاق گاز).

برای آشپزخانه های کوچک در فضاهای کم نظیر مواردی که در آپارتمان های کوچک مشاهده می شود، از یک طرح آشپزخانه با اصطلاح گالری اغلب استفاده می شود.

این چیدمان همه چیز را در برابر یک دیوار واحد قرار می دهد که اجاق گاز، سینک و یخچال در آن مجاور هستند. با این حال، این بسیار مهم است که اجاق گاز و یخچال و فریزر در مکان های مخالف قرار گرفته تا از انتقال حرارت جلوگیری شود.

گردش در فضا

در یک آشپزخانه، جریان یک بخش اساسی در فرایند است که باید به موازات چیدمان تجهیزات برنامه ریزی شود. همیشه مهم است که فکر کنید روز به روز وضعیت کاربر چگونه خواهد بود و مهمتر از همه در کاری است که در هر بخش انجام خواهد شد.

به عنوان یک قاعده کلی، برای گردش یک فرد مجزا 60 سانتی متر مورد نیاز است، اما همچنین باید در نظر بگیرید که درهای لوازم خانگی و کابینت باز خواهد شد و در این ابعاد از 60 سانتیمتری تجاوز می کند.

بسیار مهم است که در طی فرایند طراحی این امر در نظر گرفته شود تا گردش در صورت لزوم گسترش یابد.

کانتر

عمق توصیه شده از بالای پیشخوان حداقل 60 سانتیمتر است، و ارتفاع سینک باید بین 83 تا 90 سانتی متر باشد. بهتر است برای برنامه ریزی ادر لبه ی ارتفاع پیشخوان مسکونی این است که باید در حدود 5 سانتیمتر از لبه کانتر بیرون زدگی برای آماده سازی غذا وجود داشته باشد.

کاشی های نصب شده مابین کابینت ها هم به عنوان بخشی از نمای دکوراسیون و هم باعث جلوگیری از پاشش آب به پشت سینک می شود.

کابینت دیواری

برای کابینت هایی که روی پیشخوان نصب شده اند، مناسب است که کف آن برابر با 1،40 متر باشد، به طوری که بین قسمت بالایی پیشخوان و پایین کابینت بلند تقریباً 50 تا 60 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد. در منطقه بالاتر از سینک با توجه به اینکه افراد اغلب به آن تکیه می کنند، ایده آل است که عمق کابینت فوقانی 30 سانتی متر کمتر از پیشخوان باشد.

قفسه بندی

آشپزخانه ها اغلب اشیاء متنوعی را با کارکردها و اندازه های مختلف ذخیره می کنند که منجر به طیف گسترده ای از نیازهای قفسه بندی می شود. برای ذخیره سازی قابلمه ها، عمق پیشنهادی بین 50 تا 55 سانتی متر و ارتفاع بین 20 تا 35 سانتی متر است.

برای ظرف و ظروف شیشه ای، عمق 30 تا 35 سانتی متر و ارتفاع بین 15 تا 25 سانتی متر لازم است.

برای نگهداری بطری ها و کوزه ها توصیه می شود از یک قفسه به عمق بیش از 40 سانتی متر و حدود 12 سانتیمتر ارتفاع بین آنها استفاده شود.

برای فردی با متوسط قد 1،70 متر، حداکثر ارتفاع برای بالاترین قفسه باید 1،95 متر باشد. اگر از آن بالاتر باشد، اشیاء راحت در دسترس نخواهند بود.

نیمکت ناهار خوری

در قسمت ناهار خوری آشپزخانه، صندلی های نیمکت اغلب کم عمق تر از صفحه پیشخوان، دارای عمق 30 تا 45 سانتی متر عمق هستند. توصیه می شود حدود 30 سانتی متر بین قسمت پایین پیشخوان و بالای صندلی فاصله وجود داشته باشد.

مصالح و مواد

هنگام انتخاب مواد، مهم است که دوام و مقاومت آنها در برابر هوازدگی به مرور زمان در نظر گرفته شود.

برای پیشخوان ها، سنگ و گرانیت بیشتر از مرمر توصیه می شود که یک ماده نرم تر است که اغلب لکه ها را با سرعت بیشتری جذب می کند. سایر سطوح صنعتی تر مانند کاشی ها بیشتر و محبوب شده اند.

بتن جلا داده شده نیز گزینه ای عالی برای ظاهر مینیمالیستی است، زیرا تا زمانی که ضد آب بوده و به درستی آب بندی شود، از مواد بسیار بادوام محسوب می شود.

همچنین مهم است که در هنگام انتخاب کفپوش و مصالح دیوار، فاکتورهای نگهداری را در نظر بگیرید. برخی از مصالح کف محبوب شامل انواع کاشی پرسلن و سطوح مشمع کف اتاق است.

روشنایی

از آنجایی که یک آشپزخانه درنهایت نوعی فضای کار محسوب می شود، مهم است که بر روی نیمکت ها، سینک ها و مناطقی که به منظور برش و جابجایی مواد غذایی تعیین شده اند، از سیستم های روشنایی مستقیم استفاده شود.

همچنین استفاده از لامپهای با درجه حرارت رنگ خنک تر توصیه می شود، زیرا با دقت بیشتری بافت و رنگ مواد غذایی را نشان می دهند.

درجه حرارت رنگ گرم می تواند در فضاهای آشپزخانه برای وسایل اضافی روشنایی مانند آویز یا روشنایی لکه ای استفاده شود.

نکاتی برای طراحی آشپزخانه خانه های مسکونی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *